Záchovná stomatologie

Záchovná stomatologie

Zubní kazy jsou jednou z nejrozšířenějších příčin návštěvy zubního lékaře. V rámci záchovné neboli konzervativní stomatologie léčíme především méně závažné kazy (tzn. takové, které se ještě nestihly rozšířit k zubní dřeni).

Nejběžnější metodou léčby přitom bývá léčba pomocí zubních výplní z několika různých druhů materiálů. Dnes už velmi běžně používáme výplně z fotokompozitního materiálu, které se díky bílé barvě v ústech velmi snadno ztratí a nezpůsobují tedy žádné problémy estetického rázu.

Klasická amalgámová výplň, která takové estetické kvality postrádá, má naproti tomu o něco univerzálnější možnosti využití a často ji tedy používáme tam, kde aplikace bílé výplně není technicky možná.

 V obou případech se jedná o poměrně běžná, nenáročná ošetření, která provádíme s pomocí lokální anestezie, abychom zaručili absolutní bezbolestnost zákroku. Zatímco v případě aplikace amalgámové plomby se přitom doporučuje alespoň dvě hodiny nekousat, s pomocí fotokompozitní výplně je možné začít normálně fungovat takřka okamžitě.
Obecně řečeno však žádné z těchto ošetření nezpůsobuje žádné zásadní obtíže pro běžné fungování.

OBJEDNÁNÍ

DentEsthes s.r.o.

Soukromá zubní ordinace Vysočina

  • Adresa: Stonařov 70,  588 33 Stonařov
  • E.mail: info@dentesthes.cz
  • Mobil: 734 804 600

Ordinační hodiny

 Po 7:30 – 14:30
 Út 7:30 – 14:30
 St 7:30 – 14:30
 Čt 7:30 – 14:30
 
 
Po - Čt 7:30 – 8:00 vyhrazeno pro akutní registrované pacienty.
© Copyright 2023. Náš web používá technické cookies. Web vytvořen od JCweb.cz