Protetika

Protetika

Protetická stomatologie se zabývá nahrazováním zubů v případech, kdy zuby byly znehodnoceny kazem, úrazem anebo z jiných důvodů. Pomocí protetiky lze nahradit jednotlivé chybějící zuby, jejich části, skupiny chybějících zubů a dokonce doplnit všechny zuby ve zcela bezzubé čelisti.
Dnešní trend jednoznačně směřuje k používání fixních neboli nesnímatelných náhrad, které jsou pro pacienta tím nejlepším řešením. A to jak hlediska funkčního tak estetického. Díky dobré spolupráci s laboratoří zhotovujeme veškeré typy protetických náhrad.

Kořenová nástavba
Kořenová nástavba spojuje vlastní kořen zubu se zhotovenou korunkou.

Korunka
Korunka nahrazuje větší část zubu, která byla zničena úrazem či kazem, při zachování vlastního kořene zubu. V naší praxi Vám zhotovíme korunku celokovovou, metalokeramickou, zirkonkeramickou i celokeramickou.

Můstky
Můstek překlenuje mezeru z jednoho zubu na druhý a je pevně uchycený pomocí korunek na zuby sousedící s mezerou. Pomocí můstku lze nahradit chybějící jeden zub, při příznivých podmínkách i několik chybějících sousedních zubů.

Snímací protéza
Snímací protéza je pryskyřičná náhrada, která není napevno fixována a lze ji libovolně odstranit. V dnešní době se využívá zejména jako provizorní řešení, ale lze ji použít i jako definitivní řešení ztráty několika, případně všech zubů.

 

OBJEDNÁNÍ

DentEsthes s.r.o.

Soukromá zubní ordinace Vysočina

  • Adresa: Stonařov 70,  588 33 Stonařov
  • E.mail: info@dentesthes.cz
  • Mobil: 734 804 600

Ordinační hodiny

 Po 7:30 – 14:30
 Út 7:30 – 14:30
 St 7:30 – 14:30
 Čt 7:30 – 14:30
 
 
Po - Čt 7:30 – 8:00 vyhrazeno pro akutní registrované pacienty.
© Copyright 2023. Náš web používá technické cookies. Web vytvořen od JCweb.cz