Estetická stomatologie

Estetická stomatologie

Existuje mnoho druhů estetických zubních zákroků od menších úprav až po celkové zubní rekonstrukce. Před začátkem každého estetického zákroku je důležitý dialog mezi pacientem a zubním lékařem. Na jeho základě navrhujeme individuální estetický plán s cílem co nejlépe vyhovět představám pacienta.

Estetické řešení destruovaného zubu zahrnuje nejen kompozitní (bílé) výplně, ale v případě rozsáhlejší destrukce také náhradu celokeramickými fazetami, onlayemi, overlayemi případně korunkami.

Fotokompozitní zubní výplně mají oproti klasickým amalgámovým několik výhod. Jsou zhotovovány z materiálu v barvě zubu, pojí se chemicky na zubní tkáň a proto je možno zrekonstruovat i velmi oslabené a kazem destruované zuby. Není nutné zbytečně snášet zdravou zubní tkáň, jak tomu může někdy být u výplní amalgámových. Jejich zhotovení je však více časově i technicky náročné, a proto i výsledná cena ošetření je vyšší.

Keramickými fasetami korigujeme barvu, tvar, velikost či postavení předních zubů. Použití faset má však i své limity. Zuby krátké, s velkými výplněmi nejsou vhodné pro ošetření fasetami. Je nutné pečlivě zvážit použití faset u pacientů, kteří v noci skřípou zuby (tzv. bruxismus). V těchto případech je už většinou nutné použít korunku. Fasetami lze ošetřit horní i dolní zuby ve viditelném úseku chrupu v rozsahu od pětky po pětku.

Defekty zubů většího rozsahu řešíme keramickými korunkami, které jsou zhotovovány v zubní laboratoři. Korunka nahrazuje celý povrch zubu, může být zhotovena z čisté keramiky - celokeramická nebo kombinací kovu a keramiky - metalokeramická korunka.

OBJEDNAT SE

DentEsthes s.r.o.

Soukromá zubní ordinace Vysočina

  • Adresa: Stonařov 70,  588 33 Stonařov
  • E.mail: info@dentesthes.cz
  • Mobil: 734 804 600

Ordinační hodiny

 Po 7:30 – 14:30
 Út 7:30 – 14:30
 St 7:30 – 14:30
 Čt 7:30 – 14:30
 
 
Po - Čt 7:30 – 8:00 vyhrazeno pro akutní registrované pacienty.
© Copyright 2023. Náš web používá technické cookies. Web vytvořen od JCweb.cz